Rozpocznij handel CFD na Kryptowaluty

Stań się częścią nowego doświadczenia handlowego: kupuj i sprzedawaj kontrakty CFD na kryptowaluty na koncie handlowym Admirals.

Korzystaj z okazji na zmiennych rynkach kryptowalut 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dodając kontrakty CFD na kryptowaluty do swojego portfela!

Rozpocznij handel kontraktami CFD na kryptowaluty

Handel kontraktami CFD jest ryzykowny. Możesz stracić cały swój zainwestowany kapitał.

Twoje doświadczenie w handlu kryptowalutami właśnie się zaczyna

Szeroki zakres

Szeroki zakres

Handluj kontraktami CFD na ponad 20 popularnych kryptowalut

Pozycja długa lub krótka

Pozycja długa lub krótka

Otwieraj pozycje na wzrosty lub spadki na topowych CFD na kryptowaluty.

Handel 24/7

Handel 24/7

Krypto nigdy nie śpi. Główne rynki kryptowalut dostępne 24/7.

Dlaczego Admirals?

Wiele platform handlowych

Wiele platform handlowych

Handluj za pomocą popularnej platformy MT4/MT5 lub unikalnej Platformy Admirals.

Dostęp do globalnych rynków

Dostęp do globalnych rynków

Ponad 4000 instrumentów do handlu w ramach kontraktów CFD na akcje, kontraktów CFD na towary i kontraktów CFD na waluty.

Dostarczanie usług od ponad 20 lat

Dostarczanie usług od ponad 20 lat

Wielokrotnie nagradzany broker.
Wielojęzyczne wsparcie.

Rynki kryptowalut w skrócie

Ponad 20 kryptowalut, którymi można handlować za pomocą kontraktów CFD w parach z USD, EUR lub Bitcoinem.

Najlepsze CFD na kryptowaluty
Najnowsze artykuły o rynku kryptowalut

Dowiedz się więcej o handlu kryptowalutami z naszej obszernej bazy artykułów edukacyjnych

Co to jest Litecoin?
Litecoin, uruchomiony w październiku 2011 r. przez Charliego Lee, to zdecentralizowana kryptowaluta peer-to-peer, która działa w oparciu o protokół blockchain typu open source.Pozycjonowany jako jeden z pionierskich altcoinów, Litecoin ma na celu uzupełnienie Bitcoina, oferując szybszy i bardziej wy...
Najlepsze kryptowaluty w 2024 roku
Kryptowaluty przeżywają bardzo pozytywny okres, przyciągając coraz więcej uwagi, pomimo faktu, że jest to wciąż sektor będący w fazie rozwoju. W jakim kierunku podążać będą trendy w 2024 roku? W tym artykule dokonamy przeglądu 10 najciekawszych kryptowalut do inwestowania w 2024 roku i pokażemy możl...
Co to jest Solana?
Czy można stworzyć blockchain, który jest szybki, zdecentralizowany i bezpieczny? Solana z pewnością próbuje spełnić te wszystkie warunki, a dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom bardzo szybko zyskała popularność.Co to jest Solana? W skrócie można powiedzieć, że jest to publiczny blockchain, bezpoś...
Więcej

Przeczytaj więcej o kryptowalutach

Pomimo tego, że kryptowaluty nie są bezpośrednio kontrolowane przez organy centralne, wraz ze wzrostem popularności, spotykają się z rosnącą kontrolą i zwiększoną regulacją ze strony rządów na całym świecie.

Zaledwie 10 lat temu mało kto słyszał o kryptowalutach. Teraz przyciągają one znaczną część globalnej uwagi — stały się nawet legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze we wrześniu 2021 roku.

Traderzy używają kontraktów CFD (Contracts for Difference), aby móc skorzystać ze zmian cen, zarówno rosnących, jak i spadających. Chociaż oferują dźwignię i potencjał zysków, niosą ze sobą również wysokie ryzyko. Zmienność rynku, dźwignia i możliwość szybkich strat sprawiają, że są szczególnie niebezpieczne dla niedoświadczonych traderów.

Handel kontraktami CFD na kryptowaluty pozwala inwestorom czerpać zyski zarówno podczas wzrostów, jak i spadków. Biorąc pod uwagę historyczną zmienność kryptowalut, zapewnia to o wiele więcej możliwości handlowych. Niemniej jednak ważne jest, aby pamiętać, że oprócz wielu okazji, zmienność przynosi również podwyższony poziom ryzyka.

Handlując kontraktami CFD, inwestorzy nigdy nie posiadają bazowej kryptowaluty, a transakcje są zwykle realizowane natychmiastowo po wartości rynkowej. Ponadto, handel kryptowalutami za pomocą CFD oznacza, że inwestorzy korzystają z dźwigni, mogącej powiększyć potencjalne zyski. Oczywiście dźwignia powinna być używana z ostrożnością, ponieważ będzie również powiększać straty, gdy rynek zacznie poruszać się przeciw pozycjom inwestora.

Wielu brokerów nie pobiera prowizji za handel kontraktami CFD na kryptowaluty. Jednak inwestorzy będą musieli wziąć pod uwagę spread rynkowy, a jeśli będą chcieli utrzymać pozycję przez noc, zostaną dodatkowo obciążeni opłatą swap.

Podobnie jak w przypadku większości innych aktywów, wszelkie zyski uzyskane z handlu kryptowalutami mogą podlegać podatkowi od zysków kapitałowych, niezależnie od tego, czy inwestor handluje za pomocą kontraktów CFD na kryptowaluty, czy kupuje kryptowalutę, a następnie sprzedaje ją z zyskiem - niektóre organy podatkowe mogą zezwolić na odliczenie strat od zysków kapitałowych.

Aby w pełni rozumieć zasady rozliczania podatku od kryptowalut, ważne jest zapoznanie się z wymaganiami lokalnego organu podatkowego.

Większa zmienność daje inwestorom o wiele więcej możliwości handlowych zarówno na długich, jak i krótkich pozycjach. Wielu inwestorów osiąga w takich warunkach najlepsze wyniki.

Mimo wszystko ponadprzeciętna zmienność zwiększa również ryzyko związane z handlem. Dlatego osoby handlujące kryptowalutami powinny zwracać szczególną uwagę na ścisłe przestrzeganie zasad zarządzania ryzykiem.

Prosimy mieć na uwadze, że ceny kontraktów CFD na waluty cyfrowe, takie jak BTCEUR, ETHEUR i inne, pochodzą z określonych giełd walut cyfrowych, co oznacza, że głębokość rynku jest ograniczona do dostępnej w arkuszach zleceń tych giełd. Giełdy te nie są regulowane i nie dostarczają ochrony zapewnianej przez regulacje finansowe. Rynki te są niedojrzałe, bardzo zmienne w każdym momencie i ograniczone pod względem płynności. Silniki cenowe giełd walut cyfrowych mogą mieć opóźnienia i przerwy, które mogą wynikać z licznych potencjalnych problemów. Każda osoba, która chce handlować lub inwestować w kontrakty CFD na waluty cyfrowe powinna posiadać szczegółową i aktualną wiedzę na temat powiązanej z nimi technologii blockchain. Handel i inwestowanie w kontrakty CFD na waluty cyfrowe niesie za sobą WYSOKIE RYZYKO utraty środków ze względu na zmienność rynkową, kwestie związane z egzekucją zleceń i zdarzeniami powodującymi zakłócenia w branży, takimi jak aktualizacje oprogramowania (hard forks), zakazy regulatorów, działania hakerów, kartele "górników" kopiących waluty cyfrowe oraz inne działania złośliwych podmiotów w ramach ekosystemu cyfrowych walut.